BREDA CITY TRAIL OPAVA

24.08.2016 20:45

V 14.00 hod. byl odstartován hlavní závod na 10 km, kterého se zúčastnilo 136 běžců včetně hlavní tváře závodu opavského basketbalisty Jakuba Šiřiny. Po staru se z Nákladní ulice odbočilo na Pekařskou, za mostem seběh k řece a po jejím břehu ke Stříbrnému jezeru. Poté okruh po pěšinkách s krátkými výběhy a seběhy a návrat po druhé straně řeky do centra Opavy přes Resslovo nábřeží a parčík na Pekařskou ulici a cílová rovinka na Nákladní ulici a (vítězný) cílový oblouk. V cíli pro všechny pamětní medaile, připravena voda, iontový nápoj a melouny. V 16.00 vyhlášení vítězů.

Z našeho klubu startoval ještě Erich, který byl druhý ve své kategorii a v kategorii MM40 byl druhý náš bývalí člen, rodák z Kravař dnes běhající za Bohuslavice D.Ostrák. Závod splnil má očekávání. Pěkná trať, dobrá organizace, na trati spousta pořadatelů, 2 občerstvovačky zkrátka pěkný závod, který má jistě potenciál růst.

Fery

výsledky

FeryV sobotu 20.8.20016 jsem se postavil na start nového závodu v Opavě – Breda city trail Opava. Jak už název závodu napovídá, mělo by jít o městský trailový běh podporovaný obchodním centrem Breda & Weinstein.  Již od mého prvého zaregistrování tohoto nového závodu jsem byl pln očekávání z tohoto závodu. Internetové stránky pěkně vyvedené, zajímavá trasa závodu po březích řeky Opavy a kolem Sádráku, přihlášení předem, měření času pomocí čipů a taky dětské závody. Takže jsem neváhal a přihlásil sebe i dva starší syny. Jen časový harmonogram byl trochu roztahaný, ale aspoň mají co zlepšovat do dalších ročníků. Start i cíl závodu, prezentace a další věci spojené s tímto závodem byl na Nákladní ulici před OC Breda, která byla v této části pro dopravu uzavřena. Pro děti měli připraven skákací hrad, trampolínu i malování na obličej. V dětských kategoriích nebyla účast v tomto prvním ročníku příliš hojná a tak jsme se taky vešli na stupně vítězů.