33. ročník - 14.6.2015

Letošního ročníku Běhu zámeckým parkem se zúčastnilo 200 běžců v hlavní kategorii a dalších 150 mladých atletů, což jsou absolutní čísla za 33 let trvání tohoto závodu. Souvislý běžecký had se vinul okolo zámeckého parku a je otázka, jaký může být počet účastníků tohoto závodu, aby běh byl ještě pohodlný a přinášel dobrý pocit. Přiznám se, že nás tak obrovský zájem trochu zaskočil, ale snad jsme tři základní věci které dělají závod závodem zvládli celkem se ctí( tzn. prezentace, zajištění trasy a výsledkový servis). Situaci nám zkomplikoval nečekaný výpadek elektrického proudu v celé oblasti Kravař, naštěstí však velice rychle a ochotně zareagoval místní podnikatel Karel Hahn, který dodal elektrocentrály a odvrátil tak obrovské komplikace.
Letos jsme vyskoušeli nový model ONLINE přihlášek s výhodou dotovaného startovného, který využila asi polovina startujících, takže bylo strašně těžké odhadnout skutečnou účast, nicméně také v příštím roce budeme v tomto systému pokračovat a ještě více jej propagovat.
Běžecké dopoledne začalo závody nejmenších dětí, u kterých samozřejmě nejde příliš o umístění, ale o nasávaní atmosféry a fotografie do alba. Následovali mladší školáci a pak nejstarší kategorie do 15 let, mezi kterými bylo vidět už skutečné budoucí atlety. Hlavní závod odstartovala přesně v 10 hodin výstřelem z pistole starostka Kravař paní Monika Brzesková, která se také aktivně zapojila do organizace.
Na čele závodu se držela pětičlená skupina z niž byl nakonec nejrychlejší Roman Hurtík z klubu Asics Kroměříž před Václavem Bitalou z Kopřivnice. Mladá Polka Michalina Mendecka byla suverénní mezi ženami a zvítězila v novém traťovém rekordu. Z kravařských borců byl nejrychlejší Petr Skřivánek, výborně zaběhl také Daniel Ostrák, z místních žen trasu nejrychleji zvládla Jana Richterová, která byla k naší radosti třetí celkově. Výhlášení proběhlo 30 minut po doběhu posledního běžce výsledkový servis byl na internetu k dispozici v 16 hodin. Dopolednem moderátorsky provázel Radim Kasalík a na to že to byla jeho premiéra v této funkci - vedl si velice zdatně. Děkujeme všem za účast, pokud má kdokoli připomínky k naší akci, využijte prosím diskusní formulář, k případným protestům a připomínkám se stavíme čelem a pokusíme se je vyřešit tak,aby příští ročník byl ještě kvalitnější.

Poděkování patří všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří nám se závodem pomohli.


Za Prajzský BK 

K.M.st.

 

výsledky                                   foto

 

článek od Marka Škapy - TADY

od Aleše Jařaba - TADY

 

Anketa

Hodnocení závodu (max. 5*)

***** (49)
58%

**** (10)
12%

*** (9)
11%

** (8)
9%

* (9)
11%

Celkový počet hlasů: 85

Diskusní téma: 33. ročník

Datum: 19.05.2015

Vložil: Lucie

Titulek: Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se může zúčastnit i někdo kdo maraton ještě nikdy neběžel? Děkuji

Datum: 19.05.2015

Vložil: marek

Titulek: Re: Dotaz

Tento zavod neni maraton. Jeho delka je 8,7 km. Toto zvladne "snad' kazdy.

Datum: 31.05.2015

Vložil: katka

Titulek: Re: Dotaz

Může, ale je lepší už mít naběháné nějaké ty kilometry. Pokud už uběhneš půlmarat. Tak to zkus.

<< 1 | 2

Přidat nový příspěvek