7. ročník - 7.10.2018

V neděli 7. října se konal již 7. ročník běžeckého závodu pod názvem „Fachman kros“. Tento závod se koná vždy první říjnovou neděli na Svobodě a vzhledem k velkému množství zúčastněných běžců a běžkyň různých věkových kategorií stoupá jeho oblíbenost.
 
Na startovací čáru se postupně postavilo 200 účastníků v pěti běžeckých kategoriích. Nejmladší děti byly doprovázeny svými rodiči a do běhu se pouštěly s velkým nadšením. Také druhé a třetí kategorie žáků od 6 do 11 let a od 12 do 15 let se zúčastnila spousta mladých sportovců a sportovkyň, pro které je běh velkou vášní a motivací, což bylo patrné z jejich tváří. Celkově se přihlásilo 112 dětí.
 
V deset hodin se na start postavili sportovci, kteří své běžecké kvality předvedli na trasách 8 km a 15 km. Krásné počasí, příroda v okolí Svobody a nadšené povzbuzování diváků, to vše se proměnilo v nádhernou atmosféru, která povzbuzovala sportovce k jejich výkonům. S tratí na 8 km si nejlépe poradil David Wíttek ze Sokolu Opava a Jana Němčíková z Ostravy. Na stupně nejvyšší v královské disciplíně na 15 km se postavili Martin Ocásek z Krnova a Petra Pastorová, která běžela za Kilpi Team Racing. Celkově se do těchto dvou kategorií zapojilo 88 sportovců.
 
Na běžeckých závodech je krásné, že nezapomínají i na ty, pro které běhání není nejsilnější disciplínou, a raději se projdou lesní krajinou s hůlkami v ruce. V letošním roce se na pochod přihlásilo téměř 40 jednotlivců a svými výkony ukázali, že láska k pohybu může mít několik podob.
 
Hlavním pořadatelem akce jsou učitelé ZŠ a MŠ ve Štěpánkovicích, a proto zde nemohla chybět ani různá stanoviště, na kterých si hlavně děti vyzkoušely své dovednosti v házení na klauna, chození na chůdách, ježdění na policejních motorkách, chytání rybiček, deskových hrách a kreslení obrázků.
 
Na všechny zúčastněné čekalo v cíli výborné občerstvení a na závěr i bohatá tombola.
 
Příští rok „Fachmana“ proběhne opět první říjnovou neděli a už teď jste všichni srdečně zváni. 
 
Michael Pavlásek
 
 
 

Anketa

Hodnocení závodu (max. 5*)

***** (15)
36%

**** (6)
14%

*** (7)
17%

** (7)
17%

* (7)
17%

Celkový počet hlasů: 42

Diskusní téma: 7. ročník

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek