Litultovické rekordy: účastnický, teplotní a traťový Jakuba Holuši

26.12.2015 15:57

Běh o Litultovickou vánočku je jedním z nejstarších běhů na Opavsku a pokud mi to okolnosti dovolí, pravidelně se ho zúčastnuji. Běžel jsem tady v mrazu, ve sněhu, někdy byl terén rozbahněný, no a letošek nám přinesl vyloženě jarní počasí. Běžecké hnutí je na vzestupu, pořadatelé hlásí účastnické rekordy a nejinak tomu bylo v Litultovicích. Údaje sice ještě nejsou k dispozici, ale odhadem se běhu zúčastnilo okolo 200 běžců. Trasa závodu na 10 500 metrů se běží na 3. kola a účastníci mohou také využít jednokolovou variantu na 3 500 metrů, čehož využila asi polovina běžců. Běhu se pravidelně zúčastňuje rodák z nedalekých Zlatníku, český reprezentant Jakub Holuša, takže o vítězi nebylo pochyb. Jakub zvítězil v novém  traťovém rekordu který zřejmě nikdo nepřekoná, snad jedině on sám. Na druhém místě doběhl Jan Sýkora a třetí skončil další pravidelný účastník Jan Pernica. Ženy běžely 1 kolo - 3 500 metrů a nejrychlejší byla Markéta Vavrečková. Znašeho klubu opět velká účast (8 běžců), nejrychlejší - Honza a Michal, jinak zde bylo možno potkat celou běžeckou komunitu opavska všech generací. Vyhlášení proběhlo na sále Litultovického zámku, což celé akci dodalo slovnostní ráz. Bylo to zdařilé a příjemné dopoledne, za což patří pořadatelům velký DÍK. Výsledky jsou slíbeny na zítřek a ihned po zaslání je zveřejníme.