Štěpánkovice - info ze závodu

24.04.2016 21:03

Zákon schválnosti opět zafungoval dokonale. V sobotu před závodem bylo nádherné běžecké počasí, v neděli, v době konání běhu se prudce ochladilo, no a po závodě se zase vyčasilo. Nutno říci, že většině běžců chladnější počasí nijak nevadilo, spíše ubylo přihlížejících, turistů a dětí, tedy těch, kteří dělají atmosféru. Na startu se sešlo 81 běžců v hlavní kategorii tzn. běhu na 12 km. Tempo diktoval od začátku italský běžec jménem Roberto Dimicoli, který taky suverénně zvítězil a pěkně prohnal našeho vodiče na kole. Roberto je kamarád Roberta Antczaka a pokud ho navštíví ve Wielkich Pietrowicach, využije vždy příležitost zazávodit si v naších končinách. Druhý doběhl Miroslav Šmirják, který reprezentuje hodonínský klub a třetí již zmíněný Robert Antczak. Ženskou kategorii v poslední době vyhrává na Prajzské vždy Lucie Gruchalová a dneska tomu nebylo jinak. Druhá doběhla Iva Pachtová a třetí Andrea Bořucká. Andrea je členkou Prajzského BK a zároveń občankou Štěpánkovic, takže v tomto závodě musela logicky startovat za Štěpánkovice! Z našeho klubu se zúčastnilo 9 běžců, závod sedl nejlépe Honzovi, který zůstal kousek od podia. Pořadatelsky byl závod poctivě připraven, průběh byl svižný, výsledky ON - LINE, vyhlášení  ihned po doběhu posledního běžce. Dopoledne provázel moderátorsky Petr Nycz a na vše dohlíželi Jirka Bořucký a Max Ryboř. Štěpánkovice 2016 jsou za námi a už se těšíme na Štěpánkovice 2017.