Víkendové závody

01.06.2015 11:35

Tento víkend se se závody roztrhl pytel.  V pátek se v Háji ve Slezsku běžel jubilejní 20. ročník Běhu okolo Ostré Hůrky. Tohoto závodu na 4 okruhy se zúčatnilo v hlavním závodě 34 závodníků. Počasí nám přálo, i když na mě bylo trošku dusno, a tak vše proběhlo hladce. Letos s velkým náskokem celkově vyhrál Jirka Pytlík - 33:02, kde druhý v cíli za nim zaostál o 3 minuty. Z našeho klubu nás dorazilo hodně a naši byli vidět. Jirka Kubín bral v kategorii 1. místo, Michal Pavlásek 3. místo, Erich Rinka 2. místo a Karel Stuchlík st. 3. místo. Nejlepšího času z našich dosáhl Daniel Ostrák - 37:32, kde ho jen 3 sekundy dělily od třetího (v katagorii) Petra Brože.

Vyhlašováni proběhlo v domácké atmosféře při výborném čepované pivu a klobase.

Tento ročník se mi zatím líbil ze všech nejvíc (byl jsem 3x).

V sobotu se pak konaly další závody - MTB závod v Bělé (Bělské okruhy) a v Hlučíně Hlučínský půlmaraton (je slíben samostatný článek), kde podle všeho byly problémy s navigaci závodníků.

A v neděli se uskutečnil dopoledne v Hněvošicích 2. ročník Hněvošické 10, který pak odpoledne pokračoval Barevným během na 5 km.

Počasí bylo krásné, zázemí taky. Přesný počet běžců a časy ještě nejsou známy, ale odhadem nás tam bylo kolem 70. Jak už se stává pomalu tradicí, měl náš klub hojné zastoupení. Z našich doběhl na bednu zase Jirka Kubín. Celkovým vítězem se stal David KRÁL před Romanem Janečkem.

Všechny tyto závody jsou započítané do POBL, která už se blíží do finále. Zbývají už jen dva závody a to Jilešovický prásk 6.6.2015 a Běh zámeckým parkem 14.6.2015. Tak běhejte a získavejte body.