Graniczna 11 - Kietrz - Třebom

07.09.2015 21:04

Gryf Kietrz - kulturní a sportovní sdružení (tak nějak by se to dalo volně přeložit), byl pořadatelem 1.ročníku běhu Graniczna 11. V hodnocení tohoto běhu se budu asi tak trochu opakovat po Michalovi, který hodnotil minulý týden půlmaraton v Ratiboři, ale jinak to prostě nejde, musím zopakovat jenom superlativy. Polští pořadatelé dělají závody vždy naplno, se vším všudy a nejinak tomu bylo v neděli. Organizátoři měli k dispozici celý areál gymnásia, kde probíhala presentace a za startovné 30 ZL. každý účastník obdržel startovní balíček, který obsahoval triko z funkčního materiálu a spoustu energetických doplňků, pro předem přihlášené navíc běžecký batoh. Čipové měření, snímání kameramani místních televizí - připadal jsem si jako na velkém závodě. Na startu se nás sešlo 120, což je slušný počet, vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník. Trasa byla vedena okrajem města a pak - ven, směrem na Třebom, kde jsme oběhli kostel a po stejné trase jsme se vraceli do místa startu. Mezi Kietrzem a Třebomí je nový kvalitní asfalt, provoz takřka žádný,takže milovníci silnice si to pěkně užili. V cílové rovině už na nás z dálky svítil digitální panel s aktuálním časem, takže každý měl ihned přehled o svém výkonu. Po doběhu opět pokračovalo rozmazlování běžců - medaile na krk, banán,minerálka, pohoštění ve školní jídelně, pro zájemce byl k dispozici bazén. Z naší strany hranice jsem napočítal 6 běžců. Z Prajzskeho BK jsme vyrazili já a Michal, přijeli také kobeřané pod vedením Honzy Urbiše, kteří mají s místními dlouhodobě přátelské vztahy.
Co se týká výkonů,výborně zaběhl Michal, který přišel do cíle současně se Standou Halfarem na 23. místě, já jsem doběhl asi v polovině startovního pole,okolo 60. místa. Náš starý známý Robert Anczak doběhl celkově třetí. Roberta bereme na naší straně hranice za "svého", vždyť nevynechá skoro žádný běh na Prajzské. Tento závod všem vřele doporučuji, setkáte se zde s milým přijetím, profesionálí organizací a ocení jej především milovníkům silničních běhů.