KROSOVÝ PŘEBOR PŘEROVEC

10.10.2016 09:25

V neděli se konal jeden z nejtěžších, ale zároveň nejhezčích závodů v okolí - Krosový přebor Přerovec.

Nevím, jak to ti naši hoši dělají, na Fachmana pěkné počasí a pěkné bylo i na Přerovec.  Paráda. A pěkné je i to, že Kája ml. si dá pokaždé tu práci najít na každý ročník novou trasu. Ta letošní byla ještě těžší než ta loňská, ale stála za to. Běželo se pořád v lese (mi připadalo, že pořád do kopce :-)), v měkkém terénu, na čerstvém vzduchu. Závodníci si užili hodně hodně kopců (dle mých hodinek 400 nastoupaných metrů), hodně těžkých seběhů a velkou radost z proběhnutí cíle a možností říct si, že to dokazali. Trať byla velmi dobře značená, pořadatelé stáli na kritických místech, tak snad nikdo nebloudil. Na start se letos postavilo 84 závodníků, z toho 24 žen. V silné konkurenci letos zvítězil Martin Ocásek z Krnova za 52:06, před obhájcem loňského vítězství Jirkou Pytlíkem (MK Seitl Ostrava) - 53:45 a třetím Jakubem Lukášem (SSK Vítkovice) - 54:52. Ženskou katagorii ovládla i po sobotním náročném závodě Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) - 1:00:04 před Kateřinou Bluchovou (Mushing team Ostrava) - 1:01:16 a Lucii Gruchalovou (Ostrava) - 1:07:34.

Z našich nejlépe zaběhl Honza Ferenz a bral 1. místo v kategorii. Naše holky, Jana Richterová a Andrea Vitásková pak obsadily 4. a 5. místo v kategorii. Pochvala taky patří Andrei Bořucké, která na to, že běžela zavodně po dlouhé době, odběhla závod ve velmi dobrém čase.

Těším se na příští ročník a jsem zvědav, co na nás zase Kája vymyslí.

Marek

V neděli se konal jeden z nejtěžších, ale zároveň nejhezčích závodů v okolí - Krosový přebor Přerovec. Nevím, jak to ti naši hoši dělají, na Fachmana pěkné počasí a pěkné i na Přerovec. Paráda. A pěkné je i to, že Kája ml. si dá pokaždé tu práci najít na každý ročník novou trasu. Ta letošní byla ještě těžší než ta loňská, ale stála za to. Běželo se pořád v lese (mi připadalo, že pořád do kopce :-)), v měkkém terénu, na čerstvém vzduchu. Závodníci si užili hodně hodně kopců (dle mých hodinek 400 nastoupaných metrů), hodně těžkých seběhů a velkou radost z proběhnutí cíle a možností říct si, že to dokazali. Trať byla velmi dobře značená, pořadatelé stáli na kritických místech, tak snad nikdo nebloudil. Na start se letos postavilo 84 závodníků, z toho 24 žen. V silné konkurenci letos zvítězil Martin Ocásek z Krnova za 52:06, před obhájcem loňského vítězství Jirkou Pytlíkem (MK Seitl Ostrava) - 53:45 a třetím Jakubem Lukášem (SSK Vítkovice) - 54:52. Ženskou kategorii ovládla i po sobotním náročném závodě Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava) - 1:00:04 před Kateřinou Bluchovou (Mushing team Ostrava) - 1:01:16 a Lucii Gruchalovou (Ostrava) - 1:07:34.