Vyjádření pořadatelů přespolního běhu Slavkovský lesík

22.10.2014 22:33
Vyjádření pořadatelů přespolního běhu Slavkovský lesík k termínu závodu.
Protože jsme v letošním roce zaznamenali různé diskuse a polemiky sportovní veřejnosti
i běžců, ať už v ústním podání nebo na webovém portálu, na téma termínu našeho závodu,
rádi bychom tuto záležitost uvedli na pravou míru.

1. Slavkovský lesík je tradičním podzimním závodem, a letos byl uspořádán již jeho 45.
ročník, což svědčí o jeho stálé oblibě.

2. Pořadatelský oddíl, TJ Opava, je oddílem orientačního běhu. To znamená, že termín této
akce je přizpůsobován kalendáři závodů oblastního žebříčku orientačního běhu
Moravskoslezské oblasti, aby se ho mohli účastnit i zájemci z řad orienťáků našeho regionu
a taky proto, aby pořadatelé nepřišli o účast na některém ze svých závodů OB. To je případ
i letošního roku. Protože v neděli 19. 10. byl pořádán závod orientačního běhu opavským
oddílem AOP v Jakartovicích, byl termín závodu automaticky dán na sobotu 18.10.

3. Po vzniku Opavské běžecké ligy byl do seriálu závodů zahrnut i Slavkovský lesík, proto je
jeho termín v prvé řadě konzultován s pořadateli této akce a přizpůsoben jejich potřebám.

4. V letošním roce i v letech minulých byl termín našeho závodu koordinován
také s pořadateli některých dalších běžeckých závodů, např. AO Kobeřice. Pokud jsme byli
někým osloveni, snažili jsme se vyhovět i posunutím našeho termínu závodu (rok 2012),
samozřejmě v intencích toho, že termín nemůže kolidovat se závody OB. Pořadateli závodu
Silesia Hervis kros ½ maraton, který proběhl ve stejném termínu jako Slavkovský lesík, jsme
v letošním roce osloveni nebyli. Přesto je nám z jejich strany vyčítána neochota se
dohodnout a tato nepravdivá informace je publikována na veřejných místech.

5. Prohlašujeme, že Slavkovský lesík je pořádán pouze pro zájem běžců zúčastnit se takového
typu závodu ve velmi pěkném přírodním prostředí, tedy čistě ze sportovních důvodů, o čemž
svědčí i symbolické startovné 10,- Kč. Má své stálé účastníky a příznivce, každý rok se ho
zúčastní cca 70 - 150 běžců všech věkových kategorií. Závod Silesia Hervis kros ½ maraton je
jiným typem závodu, spíše pro výkonnostní běžce, jeho délka je až 23 km. Pořadatelům
Slavkovského lesíku pořádání jiné sportovní akce ve stejném termínu nevadí, jsou však
ochotni na toto téma s kýmkoliv jednat, pokud budou k jednání vyzvání. Oddíl TJ Opava
proto mrzí, že je označován za toho, kdo není ochoten se dohodnout.