33. ročník - 14.6.2015

Letošního ročníku Běhu zámeckým parkem se zúčastnilo 200 běžců v hlavní kategorii a dalších 150 mladých atletů, což jsou absolutní čísla za 33 let trvání tohoto závodu. Souvislý běžecký had se vinul okolo zámeckého parku a je otázka, jaký může být počet účastníků tohoto závodu, aby běh byl ještě pohodlný a přinášel dobrý pocit. Přiznám se, že nás tak obrovský zájem trochu zaskočil, ale snad jsme tři základní věci které dělají závod závodem zvládli celkem se ctí( tzn. prezentace, zajištění trasy a výsledkový servis). Situaci nám zkomplikoval nečekaný výpadek elektrického proudu v celé oblasti Kravař, naštěstí však velice rychle a ochotně zareagoval místní podnikatel Karel Hahn, který dodal elektrocentrály a odvrátil tak obrovské komplikace.
Letos jsme vyskoušeli nový model ONLINE přihlášek s výhodou dotovaného startovného, který využila asi polovina startujících, takže bylo strašně těžké odhadnout skutečnou účast, nicméně také v příštím roce budeme v tomto systému pokračovat a ještě více jej propagovat.
Běžecké dopoledne začalo závody nejmenších dětí, u kterých samozřejmě nejde příliš o umístění, ale o nasávaní atmosféry a fotografie do alba. Následovali mladší školáci a pak nejstarší kategorie do 15 let, mezi kterými bylo vidět už skutečné budoucí atlety. Hlavní závod odstartovala přesně v 10 hodin výstřelem z pistole starostka Kravař paní Monika Brzesková, která se také aktivně zapojila do organizace.
Na čele závodu se držela pětičlená skupina z niž byl nakonec nejrychlejší Roman Hurtík z klubu Asics Kroměříž před Václavem Bitalou z Kopřivnice. Mladá Polka Michalina Mendecka byla suverénní mezi ženami a zvítězila v novém traťovém rekordu. Z kravařských borců byl nejrychlejší Petr Skřivánek, výborně zaběhl také Daniel Ostrák, z místních žen trasu nejrychleji zvládla Jana Richterová, která byla k naší radosti třetí celkově. Výhlášení proběhlo 30 minut po doběhu posledního běžce výsledkový servis byl na internetu k dispozici v 16 hodin. Dopolednem moderátorsky provázel Radim Kasalík a na to že to byla jeho premiéra v této funkci - vedl si velice zdatně. Děkujeme všem za účast, pokud má kdokoli připomínky k naší akci, využijte prosím diskusní formulář, k případným protestům a připomínkám se stavíme čelem a pokusíme se je vyřešit tak,aby příští ročník byl ještě kvalitnější.

Poděkování patří všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří nám se závodem pomohli.


Za Prajzský BK 

K.M.st.

 

výsledky                                   foto

 

článek od Marka Škapy - TADY

od Aleše Jařaba - TADY

 

Anketa

Hodnocení závodu (max. 5*)

***** (50)
57%

**** (10)
11%

*** (9)
10%

** (9)
10%

* (9)
10%

Celkový počet hlasů: 87

Diskusní téma: 33. ročník

Datum: 15.06.2015

Vložil: Ztráty a nálezy

Titulek: Boty ADIDAS

V šatně zůstali boty zn. ADIDAS. Nechybí někomu?

Datum: 28.06.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Boty ADIDAS

Dobrý den, to jsou mé boty. Kdym a kde si je mohu vyzvednout?

Dík

David

Datum: 29.06.2015

Vložil: marek

Titulek: Re: Re: Boty ADIDAS

napiste nam na sebe kontakt na prajzskybk@atlas.cz. tam se domluvime

Datum: 15.06.2015

Vložil: k.m.

Titulek: Občerstvovačka

O občerstvovačce jsme se bavili s lidmi,kteří dělají do atletiky celý život a většinový názor byl - u takto krátkého a rychlého závodu NE,ale připouštím,že pro méně trénované borce to může být problém.Příští ročník možná občerstvovačku pořídíme,pro nás by to problém být neměl.

Datum: 15.06.2015

Vložil: K.M.

Titulek: Hlasitý Agregát

Agregát byl nutností protože byl výpadek el. proudu,bez něj by pravděpodobně nešlo závod uskutečnit a když,tak s obrovskými komplikacemi.Píšem o tom také na jiných místech.

Datum: 14.06.2015

Vložil: Klára

Titulek: dojmy z letošního ročníku

Nenechala jsem si dnešní závod ujít, bylo opět moc fajn, koláčky naprosto skvělé. Velmi mě potěšila oprava budovy a šaten-překvapení ovšem nemilé byla teplá až horká voda v dámských sprchách!!!!! Dále je třeba vyladit ozvučení, přes hrající hudbu a hluk agregátu nebylo slyšet pokyny Radima K ani zahájení (a to jsem se fakt snažila)! Jinak díky za závod.

Datum: 14.06.2015

Vložil: Dann

Titulek: Po zavodě

Super závod v krásném prostředí, ale jen chyběla třeba v druhem kole občerstvovačka. Tak ahoj za rok :-)

Datum: 14.06.2015

Vložil: marek

Titulek: Re: Po zavodě

my uz jsme probehli a dobehli hodne zavodu a porad o tom uvazujem. prece jenom si mylime, ze na 8,7 km. to neni tak akutni. napit se da i po zavode

Datum: 14.06.2015

Vložil: Petr

Titulek: Re: Po zavodě

Naprosto zbytečné u takto krátké tratě, pokud potřebuješ, řekni někomu, ať ti občerstvovačku udělá.

Datum: 15.06.2015

Vložil: Matěj

Titulek: Re: Re: Po zavodě

Myslím si, že v takovém počasí by pár kelímků na trati s čistou vodou nebyl velký problém, i když je to krátká trať. Každopádně krásné prostředí a závod.

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek